ამერიკული სადიპლომო პროგრამის ღია კარის დღე
წმ. გიორგის სახელობის საერთაშორისო სკოლამ წარმატებით გაიარა ამერიკული სადიპლომო პროგრამის - COGNIA აკრედიტაცია. COGNIA გახლავთ გლობალური, მააკრედიტებელი ორგანიზაცია, რომელიც დაფუძნდა ამერიკის შეერთებულ შტატებში და აქტიურად მოქმედებს მსოფლიოს 90-მდე ქვეყანაში. დღეისათვის მისი აკრედიტაციითა და სერტიფიცირებით 40 000 საჯარო და კერძო დაწესებულება სარგებლობს, რომელთა რიგებშიც უკვე ჩვენი სკოლაც შედის.
ღია კარის დღე
წმ.გიორგის სახელობის საერთაშორისო სკოლაში 23 თებერვალს, 13 საათზე ჩატარდება ღია კარის დღე, სადაც გექნებათ შესაძლებლობა, შეხვდეთ სკოლის ადმინისტრაციას, გაიცნოთ პედაგოგები, დაათვალიეროთ საკლასო ოთახები და სკოლის ინფრასტრუქტურა, გაიგოთ მეტი სასწავლო პროგრამის შესახებ და აღმოაჩინოთ მრავალფეროვანი ექსტრაკურიკულური აქტივობები.
წმ.გიორგის სახელობის საერთაშორისო სკოლას COGNIA-ს აკრედიტაცია მიენიჭა
„წმიდა გიორგის სახელობის საერთაშორისო სკოლამ“ 2024 წლის 18 დეკემბერს საერთაშორისო ორგანიზაცია COGNIA-ს ამერიკული აკრედიტაცია მოიპოვა.
ეს არის უმნიშვნელოვანესი ნაბიჯი სკოლის განვითარების გზაზე და კიდევ ერთი დადასტურება იმისა, რომ ჩვენი სკოლა უზრუნველყოფს განათლების პროცესის საერთაშორისო სტანდარტებთან შესაბამისობას.
წმ.გიორგის სახელობის საერთაშორისო სკოლა მედიაწიგნიერების ოლიმპიადის გამარჯვებული გახდა
6წმ. გიორგის სახელობის საერთაშორისო სკოლამ კომუნიკაციების კომისიის მიერ მასწავლებლებისა და მოსწავლეებისთვის გამართული მედიაწიგნიერების ოლიმპიადის დაწყებითი საფეხურის კატეგორიაში პირველი ადგილი დაიკავა.
აღსანიშნავია, რომ ოლიმპიადაში საქართველოს მასშტაბით უპრეცედენტოდ ბევრი, 500-ზე მეტი სკოლა მონაწილეობდა.
COGNIA-ს აკრედიტაციის ექსპერტთა ჯგუფის ვიზიტი
3ამერიკული პროგრამის აკრედიტაციის მიზნით, წმ.გიორგის სახელობის საერთაშორისო სკოლაში გასულ კვირას სამუშაო ვიზიტით იმყოფებოდა COGNIA-ს აკრედიტაციის ექსპერტთა ჯგუფი.
ვიზიტის მიზანი იყო ამერიკული სადიპლომო პროგრამის დანერგვის გზაზე სკოლისა და სასწავლო გარემოს შეფასება, საერთაშორისო სტანდარტებთან სასკოლო პრაქტიკის შესაბამისობის ანალიზი.
მასწავლებლის კვირეული
1527 ოქტომბერს საქართველოში მასწავლებლის ეროვნული დღე აღინიშნება. ამ მნიშვნელოვანი თარიღის აღსანიშნავად, ჩვენს სკოლაში გაიმართა მასწავლებლის კვირეული, რომლის ფარგლებშიც ჩატარდა მრავალი საინტერესო და სახალისო აქტივობა.
მასწავლებლის კვირეულმა კიდევ ერთხელ გამოკვეთა მასწავლებლების უდიდესი როლი და წვლილი ახალგაზრდების განათლებისა და აღზრდის პროცესში.